• Menu
  • Menu
Camp Adventure

Camp Adventure – leśna wieża, park linowy i glamping

Spacer wśród koron drzew nigdy nie był tak łatwy jak dziś. A to wszystko dzięki projektowi, który powstał w sercu lasu Hesede na Zelandii, mianowicie leśnej wieży Skovtårnet, leżącej na terenie Camp Adventure. Projekt podbił serca nie tylko samych mieszkańców Danii, ale również zdobył uznanie na całym świecie. Magazyn Times ogłosił Camp Adventure jednym ze 100 miejsc, które należało odwiedzić w 2019 roku.

Oprócz Skovtårnet, na terenie Camp Adventure znajduje się największy w Danii park linowy. Powstają tu również miejsca noclegowe w formie glampingu. Podczas wizyty mojej mamy, odwiedziłam to miejsce ponownie i po raz pierwszy miałam wgląd w to, jak wygląda taki luksusowy namiot.

Tym razem więc zabieram Was w podróż po jednej z największych duńskich atrakcji. Zacznijmy od leśnej wieży Skovtårnet, będącej główną atrakcją Camp Adventure i najwyższym dostępnym punkcie na Zelandii.

Skovtårnet

Ta wysoka na 45 metrów wieża w kształcie klepsydry wznosi się ponad koronami drzew w środku lasu Hesede. Jej projekt powstał spod pióra firmy architektonicznej EFFEKT. Trasa prowadząca od początku, przez bukowy las, wieżę i z powrotem do wyjścia zajmuje około 2 godzin i liczy 3,2 km długości. Na Skovtårnet mogą wejść prawie wszyscy jakoże kąt nachylenia rampy jest przyjazny zarówno dla wózków dziecięcych jak i inwalidzkich.

Skovtårnet jest w większości wykonana ze stali Corten oraz drzewa dębowego. Wieża waży aż 600 ton i składa się z 12 poziomów. Wiele elementów do budowy wieży zostało sprowadzonych z Polski.


Park linowy

Na terenie całego kapusu Camp Adventure rozciąga się nad głowami zwiedzających największy w Danii park linowy. Park obejmuje areał o powierzchni 7,5 hektara i składa sie z 10 tras. Cierpicie na lęk wysokości? To swoją przygodę ze wspinaczką możecie zacząć od zaledwie 1,5 metra wysokości. Jest wśród was ktoś kto wręcz przeciwnie, kocha wysokości i nie boi się wyzwań to na takie trasy też może liczyć. Dla każdego znajdzie się coś.

Camp Adventure
Park linowy

Glamping

Co raz bardziej popularnością cieszy się luksusowa forma campingu czyli glamping. Namioty, które mają powstać w Camp Adventure są inspirowane tradycyjnymi yurts, w których normalnie mieszkają plemienia w Mongolii. Namioty sprowadzane są ze Stanów Zjednoczonych i dopracowywane na potrzeby Camp Adventure. Podczas ostatniej mojej wizyty w kampusie, możliwe było zajrzenie do środka takiego namiotu i powiem Wam szczerze, że zrobił na mnie pozytywne wrażenie.

Naturalny plac zabaw

Żeby natury nie stało się za dość, kampus zapewnia też miejsce do zabawy dla najmłodszych, a wszystko oczywiście wykonane z naturalnych elementów – głównie drewna.

Camp Adventure
Plac zabaw

Gdzie zjeść

Na terenie Camp Adventure znajdują się food trucki i istnieje również możliwość piknikowania. Miejsc do tego naprawdę nie brakuje. Do dyspozycji odwiedzających jest też miejsce na ognisko oraz grill.

Camp Adventure


Dla kogo jest Camp Adventure?

To jak moi drodzy? Kto z Was zapisał sobie Camp Adventure do Waszej bucket list ? Ja z mojej strony szczerze Wam to miejsce polecam. To o czym musicie pamiętać to to, iż na wieży jest wysoko. Jeśli więc cierpicie na lęk wysokości, rozważcie czy napewno jest to atrakcja dla Was.

Ceny biletów i godziny otwarcia sprawdzić można na oficjalnej stronie kampusu

Co zobaczyć w okolicy? Inspiracje znajdziesz w naszym wpisie Faxe – wapień, dwory i klasztory

Informacje praktyczne

Do Camp Adventure dostać się można zjeżdżjąc z autostrady E47 – zjazd na Faxe/Næstved.

Z najbliższej stacji kolejowej w Næstved można dostać się do kampusu autobusem 630R

God tur til jer!

Iga Faurholt Jensen

Mieszkam w Danii od 2009 roku. Tutaj razem z moim mężem i dwójką naszych dzieci tworzymy polsko-duńską rodzinę. Zawsze uwielbiałam podróże i tym razem chcę Was zabrać w podróż po Danii. Ten najmniejszy kraj nordycki to coś więcej niż Kopenhaga czy Legoland, o czym będę Was chciała przekonać pokazując nowe nieznane miejsca, piękne plaże, porty i urocze miasteczka Danii.

View stories

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 comment