• Menu
  • Menu

Co zabrać ze sobą w podróż do Danii?

Swego czasu zapytałam moich obserwatorów o to co zabraliby ze sobą w podróż do kraju Andersena. Posypało się multum ciekawych odpowiedzi, jedne były bardziej przewidywalne niż inne, ale utworzyła się naprawdę całkiem ciekawa lista. Co w takim razie warto zabrać ze sobą w podróż do Danii?

Co zabrać ze sobą do Danii?

Nie jest tajemnicą, że Dania to kraina wiatru i deszczu dlatego też jedną z najważniejszych rzeczy do zabrania są właśnie ubrania na wiatr i deszcz oraz nieprzemakalne obuwie. Tym samym parasolowi mówimy NIE chyba, że ktoś lubi podniebne loty :-).

Dania jak i inne kraje skandynawskie stały się również ekspertami w produkcji tego typu odzieży, także jeśli nie masz pożądnych przeciwdeszczowych ubrań kupisz je tutaj na miejscu bez problemu. Ze znanych duńskich marek warto przyjrzeć się odzieży odzieży od; Ilse Jacobsen czy Nunito.

Zawsze zabieraj ze sobą ciepły ciuch na przykład wełniany sweter czy nawet czapkę, gdyż w pewnych rejonach kraju jest po prostu zawsze wietrzenie i zimno. Nawet latem wieczory potrafią być tu chłodne wtedy dobrze jest otulić się czymś ciepłym. Dania to również kraj morza i nieczęsto nadarza się okazja na rejs. Wtedy ciepły sweter pod kurtką będzie niezastąpiony!

Co zabrać do Danii

Łatwo dostępna natura, niezliczona ilość szlaków wędrownych i rowerowych zachęca nas do spędzania tutaj czasu na świeżym powietrzu. Dlatego oprócz wygodnego ciucha zadbaj od wygodne obuwie, które nadaje się na wędrówki po szlakach. Jestem pewna, że przemierzysz tu wiele niezapomnianych kilometrów.

Co do kaloszy jest to również niezastąpiony element duńskiego stroju. Dobrej jakości kalosze kupisz u Ilse Jacobsen i Woden.

Co zabrać do Danii

Woda z kranu w Danii jest bardzo dobrej jakości dlatego plastikowym butelkom z wodą mineralną podziękujemy. W stolicy znajdziesz również poidła z wodą pitną do nieorganicznego użytku. Także z pragnienia tu nie umrzesz, a i swoją pustą butelkę napełnisz wodą w dowolnym prawie miejscu i zaoszczędzisz nie tylko pieniądze, ale przyczynisz się też do mniejszego zużycia plastiku w życiu codziennym. Win win situation nieprawdaż?

Co zabrać do Danii

Dania to kraj spokoju i morza cierpliwości. Polski temperament na nic nam się tu nie przyda. Daj sobie czas, zanurz się w duński slow life. Duńczycy cenią sobie wolniejsze tempo życia. Cierpliwie na Ciebie poczekają więc i Ty cierpliwie poczekaj na nich;-). Jeśli uda się Tobie opanować emocje i odnajdziesz tu spokój łatwiej będzie Ci zauważyć te momenty życia, które właśnie w pośpiechu przeciekają Ci przez palce. Stąd bliżej już do sztuki hygge.

Nie rzadko spotykam się ze stwierdzeniem, iż Duńczycy są w swoich żartach bardzo bezpośredni i że wielu Polaków może czuć się w ten sposób urażonych. Nie dajcie się duńskiemu sarkazmowi! Choć bywa czasem nieobliczalny i do bólu szczery to nadal jest to tylko humor. Także moi drodzy nie wpadnijcie w sarkastyczną pułapkę, bo wtedy dopiero Duńczycy będą mieć z Was ubaw po pachy;-P

Co zabrać do Danii

Na tutejszych ulicach jest wiele życzliwości i przelotne „hej” oraz uśmiech towarzyszą mieszkańcom Danii na codzień. Przywitań możemy się tu spodziewać od ludzi nam nie znanych. Mimo wszystko jest to miły gest świadczący o tym, że nie jesteśmy traktowani jak powietrze i czasem jesteśmy po prostu przez ludzi zauważani. Jak drobny a jakże miły to gest.

I jak? czujesz się lepiej przygotowany na wyjazd do Danii? A może jest coś o czym zapomniałam? Jeśli jest jeszcze coś o czym warto wspomnieć daj znać w komentarzu.

P.S. Szukasz praktycznych informacji potrzebnych do wyjazdu do Danii? Zajrzyj zatem do zakładki Przewodniki.

Iga Faurholt Jensen

Mieszkam w Danii od 2009 roku. Tutaj razem z moim mężem i dwójką naszych dzieci tworzymy polsko-duńską rodzinę. Zawsze uwielbiałam podróże i tym razem chcę Was zabrać w podróż po Danii. Ten najmniejszy kraj nordycki to coś więcej niż Kopenhaga czy Legoland, o czym będę Was chciała przekonać pokazując nowe nieznane miejsca, piękne plaże, porty i urocze miasteczka Danii.

View stories

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *