Odpowiedzialne podróże po Danii

Ponieważ dobro planety oraz odpowiedzialne podróżowanie jest mi bliskie sercu oznacza to, że i Twój plan podróży, który dla Ciebie stworzę będzie na tyle „zielony” na ile to możliwe. Musisz wiedzieć, że Dania jest w czołówce tych krajów, które ambitnie dążą do bardziej zielonej codzienności i nie tylko. Kraj ten od wielu lat jest uważany za zielony kierunek turystyczny. 

Dania utworzyła swój własny zielony system oznaczeń i certyfikatów. W praktyce oznacza to, że w Twoim planie mogą się znaleźć noclegi certyfikowane zielonym kluczem – Green Key Certifikation, restauracje i kawiarnie oznaczone duńskim medalem ekologii, restauracje slow food oraz te współpracujące ściśle z lokalnymi, ekologicznymi producentami żywności i wyznającymi koncepcje REFOOD. Pomogę Tobie również doświadczyć bliskości z duńską naturą na tyle na ile mi pozwolisz i na ile jest to możliwe. Zaproponuje Tobie najpiękniejsze szlaki i trasy. Dania to kraj wyspiarski, a to oznacza niezliczoną ilość pięknych szerokich plaż. Marzysz więc o kąpielach w morzu i plażowaniu w miejscach dbających o lokalna faunę i florę i wysokiej czystości wód? Plaże oznaczonem zatem Niebieską Flagą są dla Ciebie. 

Jeśli więc marzysz o bardziej odpowiedzialnych podróżach to Twój „zielony plan podróży” po Danii będzie do tego kluczem. Ekoturystyka w Danii to wysoka jakość produktu z poszanowaniem otoczenia, ludzkiej pracy oraz wspieranie lokalnej produkcji.