• Menu
  • Menu

Tanie noclegi w Danii

Większości z nas wydaje się, że Skandynawia jest droga i chociaż jest piękna może odstraszać cenami, a tym samym wiele osób rezygnuje z urlopu w tej części Europy.
Dania jest jednym z najdroższych europejskich krajów, ale pomimo tego jest wiele możliwości na spędzenie urlopu, który nie opróżni całkowicie naszego portfela. W tym artykule znajdziecie inspiracje do tanich noclegów, bo takich jest tutaj wbrew pozorom mnóstwo!

Świat oszalał na tle Air b’n’b. I nie bez przyczyny, gdyż tak wielkiej bazy noclegowej w tak wielu kategoriach cenowych i miliona różnych lokalizacji zebranych w jednym miejscu jeszcze nie było. Tak czy inaczej przyznaje, że Air b’n’b jest również jednym z moich ulubionych źródeł, po których szperam z nadzieją na znalezienie ciekawego noclegu w dobrej cenie. Ale na tym możliwości się nie kończą.

Dania nie należy do krajów tanich i według najnowszych rankingów plasuje się w pierwszej 10 najdroższych do życia krajów świata. Czy pojęcie „tanie noclegi w Danii” w ogóle istnieje? I czy można spędzić urlop w Danii nie wydając przy tym majątku? Oczywiście, że tak!

Poniżej znajdziecie propozycje tanich noclegów i ich namiary. Myślę że już powoli możecie szykować się na urlop w kraju klocków Lego!

Danhostel – czyli towarzystwo skupiające hostele w całej Danii

Tanie noclegi w Danii
https://www.danhostel.dk

63 hostele Danhostel są rozsiane po całej Danii. Oferują one między innymi najnowocześniejsze urządzenia do spotkań i konferencji i dostosowane są do potrzeb dzisiejszych gości. Danhostel jest także idealnym miejscem na wyjazdy studyjne i wycieczki obozowe. Hostele Danhostel są w atrakcyjnych cenach, co pozwala na zaplanowanie niedrogiego urlopu. Będąc członkiem Klubu Lojalnościowego Danhostel otrzymacie rabat na noclegi zarówno w hostelach duńskich jak i zagranicznych oraz zniżki na szereg atrakcji.

Hostelling Insternational Card czyli Hostelowy Klub Lojalnościowy dla osób spoza Danii

Jak wspomniałam wyżej członkostwo w takim Klubie daje wiele bonusów. O zasadach przystąpienia, kosztach takiej karty oraz jej zakupu dowiecie się tutaj. Ta karta daje Wam również zniżki na noclegi w duńskich hostelach oraz zniżki na wybrane atrakcje i usługi na całym świecie. Listę tychże usług i atrakcji znajdziecie tutaj.

Danhostel Fordelskort czyli Karta Lojalnościowa dla rezydentów zamieszkujących Danię i posiadających duński adres.

Dla rezydentów mieszkających w Danii i posiadających duński adres, karta ta nosi nazwę Danhostel Fordelskort, można ją zamówić tutaj. Natomiast jeśli interesują Was zniżki i rabaty zarówno w restauracjach jak i na szereg atrakcji w kraju zajrzyjcie tutaj. Zarówno karta jak i członkostwo w Klubie jest darmowe!

Sommerhus – domek letniskowy

Tanie noclegi w Danii

Ilu Duńczyków tyle domków letniskowych. Wybór jest ogromny! Dania, która słynie ze swych plaż i jednej z najdłuższych linii brzegowych w całej Europie, jest bardzo bogata w tego typu ofertę noclegową. Domki są w różnych przedziałach cenowych i różnych standardach. Od tych prosto urządzanych, do ekskluzywnych nadmorskich Villi z prywatnym dostępem do plaży. Największymi duńskimi platformami zrzeszającymi właścicieli domków sa Dansommer, Dancenter, Sol og Strand oraz Novasol. Firmy te posiadają długoletnie doświadczenie i są prawdopodobnie jednymi z najbardziej zaufanych pośredników. L

Camping, pola namiotowe i hytter (proste drewniane domki)

Tanie noclegi w Danii

Camping tak samo jak domki letniskowe, jest popularną formą spędzania urlopu, zarówno przez samych Duńczyków jak i turystów z zagranicy. Obecnie największą platformą zrzeszającą campingi w całej Danii jest portal Camping.dk, a jest ich około 500! Więc naprawdę jest w czym wybierać. Campingi są popularne wśród rodzin z dziećmi i nie tylko. Duńskie campingi w zależności od standardu oferują atrakcje dla dzieci takie jak place zabaw, baseny, mini zoo, sale gier, i o wiele więcej. Niektóre campingi oferują dla rodziców relaks w strefie spa i wellness. Campingi leżą często pośród pięknej natury, a wiele z nich ma bliski dostęp do morza. Coraz bardziej popularny staje się też „glamping” czyli bardziej luksusowa odmiana campingu.

UWAGA! W Danii jest zakaz rozbijania namiotów w miejscach do tego niedozwolonych !

Bed and Breakfast

Bed and Breakfast jest tańszą alternatywą dla noclegów w hotelach. I tutaj Dania zebrała na swojej platformie u Bed and Breakfast Guide setki pensjonatów, moteli i prywatnych noclegów oferujących B&B. Na stronie znajdziecie też aktualne promocje, pomysły na spędzanie czasu w kraju klocków Lego oraz szereg usług przewodniczych i nie tylko!

Skolehjemme czyli Akademiki szkolne

Duńskie akademiki szkolne otwierają swoje drzwi dla turystów w okresie letnim, kiedy to uczniowie wracają często do swoich domów rodzinnych. Nie ma bezpośredniej strony internetowej, która skupiałaby tego typu inicjatywy. To zależy od poszczególnych akademików. Warto jednak poszperać w internecie czy przypadkiem w miejscu, do którego się wybieracie nie ma akademików oferujących tanie noclegi podczas letnich ferii.

Shelters – czyli schroniska na łonie natury

Tanie noclegi w Danii

Naturstyrelsen czyli Duński Zarząd Przyrody zbudował schronienia w szczególnie malowniczych miejscach Danii np. w lasach. Schronieniem może być wszystko, od małego domu z miejscem dla rodziny, po duże zadaszenia, pod którymi spać może do 30 osób. Niektóre schroniska można zarezerwować z wyprzedzeniem, aby zapewnić sobie miejsce.
Bez względu na to, jak dotarłeś do schroniska, oddaj je w ręce kolejnych tak, jakbyś sam chciał je otrzymać. Dlatego prosi się o zachowanie porządku. Zabierz ze sobą wszystkie śmieci i wyrzuć je do kosza – nie wolno ich zakopywać, ponieważ żyjące w lesie lisy ponownie je wykopują.

Rozmieszczenie poszczególnych schronisk możecie znaleźć na stronie Duńskiego Zarządu Przyrody. Można również ściągnąć aplikację z mapą, na której rozmieszczone są sheltery. Aplikacja dostępna jest zarówno dla Android’a jak i iOS na stronie www.shelterapp.dk

UWAGA! Należy również pamiętać, że hałaśliwe zachowanie, w tym używanie radia, głośników, instrumentów muzycznych itp., jest niezgodne z prawem!

Mamy nadzieję, że ten przewodnik pozwoli Wam zaplanować urlop w kraju H.C. Andersen’a tak, abyście nie zbankrutowali, gdyż tanie noclegi w Danii są możliwe.

By jeszcze lepiej zaplanować swój urlop w Danii zapraszamy Cię na wpis Jak podróżować do i po Danii

Pozdrawiam

Iga

Iga Faurholt Jensen

Mieszkam w Danii od 2009 roku. Tutaj razem z moim mężem i dwójką naszych dzieci tworzymy polsko-duńską rodzinę. Zawsze uwielbiałam podróże i tym razem chcę Was zabrać w podróż po Danii. Ten najmniejszy kraj nordycki to coś więcej niż Kopenhaga czy Legoland, o czym będę Was chciała przekonać pokazując nowe nieznane miejsca, piękne plaże, porty i urocze miasteczka Danii.

View stories

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *